Jak mé terapie probíhají

Při kraniosakrální terapii ležíte oblečení na zádech na pohodlném masážním stole. Kdo nechce kraniosakrální terapii s poléčením energeticky slabým míst, ale jen vyřešení konkrétního problému či jde už jen na energetické doléčení, může ležet na lůžku nebo sedět v pohodlném křesle.

Při kraniosakrální terapii doporučuji mít na sobě pro Vás pohodlné oblečení, bez pásku. Já se Vás při terapii velmi lehce dotýkám na částech těla odpovídajících postupu kraniosakrální terapie.

Bude-li Vám to příjemné, pouštím tichou příjemnou relaxační hudbu, navozuje lepší pocity a urychluje uvolnění.

Po úvodním seznamovacím pohovoru přejdeme k masážnímu lůžku, kde proběhne samotné ošetření. Terapie začíná obvykle od dolních končetin, přes trup a další části těla. Stěžejní je pak ošetření na hlavě, páteři a kosti křížové.

Pokud máte nějaký akutně obtěžující problém na těle, terapie začíná tam. Následně pokračujeme obvyklým způsobem ošetření.

Terapií působím na kranio-sakrální systém. Tento se skládá ze systému membrán, které obklopují celý centrální nervový systém (mozek a mícha) a z kostí crania (lebka) a sacra (křížová kost), jež jsou připojeny k těmto membránám.

Jak často?

Co se týče počtu ošetření, je dobré absolvovat více terapií. Obvykle se jedná od 3-5 jednotlivých ošetření, někdy i více, vždy podle řešeného problému.

Doporučuji dodržet interval mezi jednotlivými terapiemi min. 14 dní, max. však 3 týdny.

Léčebný proces totiž po dobu cca. 14 dní stále probíhá!

Celé tělo, psychika, ošetřené systémy, tkáně a orgány pracují dál a vyrovnávají se pomalu a komplexně s novou situací.

Přibližně okolo třetího týdne od terapie tato síla a celý proces pomalu ustává. Pokud není vše vyrovnáno energie může zase postupně klesat.

Proto je vhodné navázat pokračujícím ošetřením. A to v takovém počtu, než dojde k úplné harmonii těla a duše. 

Je možné, že se kladné výsledky po ošetření projeví brzy a vy budete cítit úlevu a dané problémy naráz odezní. To je známka toho, že zpracovávaný problém nebyl natolik chronický či nebyla tato oblast natolik energeticky vyčerpaná, že se vše mohlo upravit i během jedné terapie.

I zde však platí, že lze využívat kraniosakrální terapii i jako prevenci a to v několikaměsíčních intervalech např. 1 krát za 2 měsíce či čtvrt roku apod., dle závažnosti disharmonie, která je předmětem terapie.

Co pocítíte téměř hned, je příjemné zrelaxování těla.

U somato-emocionálního uvolnění a léčení pak dobrý pocit a hlavně úlevu...

Buď již v den ošetření, nebo 2-3 den po ošetření, byste mohli pociťovat více energie a chuti do života. Zároveň také pomalé odeznění řešených příznaků.

I zde platí, že když se chronický problém se na chvilku "ozve", je dobrá známka toho, že terapie působí zrovna na to vaše slabé místo a tělo pracuje právě tam, kde má.

Doporučuji si v den ošetření zajistit spíše klidný režim, neplánovat žádné fyzicky či psychicky náročné aktivity. Obzvláště ty, na které nejste doposud zvyklí. Samozřejmostí (stejně jako u jiných terapií při práci s tělem i psychikou) je zajištění dostatku tekutin a zdravějších, lehčích potravin.


Vytvořte si webové stránky zdarma!